chitalnya
прописатися       запам'ятати  
Поезія Проза Різне Аудіо
Автори Форум Рецензії Блоги i фотоальбоми Про проект

Пили з річки - й п'яніли

[Володимир ЯЩУК]  Версія для друку


Під кінець липня 1920 року будьонівці, проганяючи польських жовнірів, захопили село Хотин, кілометрів за 20 від Радивилова.
І тут уже, що називається, відвели душу: привернув увагу винзавод місцевого поміщика Свєшникова, тож заходилися вчиняти "ревізію". А коли спиртне добряче забило памороки, пішли по селі шукати молодиць. Ні, гаких "червоних" тут не виглядали - ці були червоними від того, що дурна кров шибонула в обличчя.
Дізнавшись про свавілля кінармійців, Семен Будьонний наказав підірвати завод, а спокусливий спирт, що там зберігався, випустити в річку.
Такої оказії в довколишніх селах зроду-віку не знали: Хотинка несла в своїх нешироких берегах не воду, а горілку. До самого її впадання у Пляшівку любителі хмільного припадали до річки, мовби до цілющої, набирали чyдo-вoдицi в глечики, відра, ночви і навіть у корита.
Не здатні були й армійські командири втримати дисципліну серед свого бравого вояцтва. На закуску гамузом ішла городина з прилеглих обійсть, очманілі вершники революції нишпорили по хатах у пошуках хліба, сала. Вуха в'янули в селян від розгнузданих криків, присмачених розлогими матюками.
Розповідають, навіть бувалий командарм не втримався, щоб не спробувати хотинського трунку - йому, звісно, не з річки його зачерпнули.
Про все це згадував очевидець того гуляння, письменник Ісаак Бабель у своєму щоденнику, який при бажанні можна виявити в Інтернеті й прочитати докладніше.Форма твору: Пригоди
Рейтинг роботи: 0
Кількість рецензій: 0
Кількість переглядів: 322
Опубліковано: 21.06.2009 13:07

© Copyright: Володимир ЯЩУК 

 

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи