http://www.chitalnya.ru/

Заплутані балаканиною

Заплутані балаканиною

(феєрична фантасмагорія трагедійно-комедійного характеру з елементами абсурду)

Дійові особи

Філька Руда Миша - головна і єдина миша, червоно-рудого кольору
Ракета - літальний апарат, змайстрований зайцем Паньком
Заєць Панько - живе у норі біля Фільки Рудої Миші, регулярно виписує часопис "Наука і жізнь". Тому і змайстрував ракету
Миколка Марсіянин - чотироокий місцевий мешканець
Конячка № 1 - улюблена лялька-мотанка Миколки, єдиний сувенір із Землі
Конячка № 2 - теж лялька-мотанка, єдиний пасажир, кому дозволено летіти разом з Фількою
Коза Дереза - заявляє, що сама не знає як тут опинилася, просто бігла через місточок
Кільце ковбаски - масовка
Шматочок сиру - теж масовка

Дія перша

Дім Фільки Рудої Миші. Велика зала у центрі нори. За столом сидять Заєць Панько та Філька Руда Миша. У повітрі літають кільце ковбаски та шматочок сиру.

Філька Руда Миша - Знаєш, Зайче, у мене таке відчуття, що за нами стежать. Мабуть, хтось провідав про твою ракету і мій план полетіти на Марс.

Заєць Панько - Та кому ти потрібна. Чи й не гламурна цяця. То в тебе параноя.

Філька Руда Миша - Ні, я таки справді щось відчуваю. Ось, наприклад, вчора Коза Дереза пробігала повз мене. Так глянула на мене. У мене аж хвіст затвердів.

Заєць Панько - Та нє. Вона так завжди бігає де попало. Шляється бозна де. А потім питає куди забрела.

При згадуванні Кози Дерези кільце ковбаски починає швидше літати над столом таким чином утворюючи вітер. Раптом, у вікно хтось постукав. То прийшла Конячка № 2

Конячка № 2 - Хеллоу, френди! Мене привело до вас бажання розслабитися. А так щось лячно мені стало. Кажуть, Козу Дерезу знову недалеко звідси бачили!

Філька Руда Миша - Так, бачили. Я її і бачила. Шукала своїх козенят, але ж відомо, що вона агентка Діда і Баби. Тому вірити їй не можна.

Заєць Панько - Так то воно так. Ох, уже ж і шпіонка!

Тепер вслід за кільцем ковбаски почав шалено носитися шматочок сиру. Попивши чаю всі лягають у Фільки Рудої Миші спати.

Дія друга

Ті ж. Там же. Чується легесенький постук козячих копит. Цього ніхто не чує. Коза Дереза залазить у хату і хапає щойно змайстровану ракету. Але перечіпається і падає. Від страшного гуркоту всі прокидаються. Але Козу Дерезу ніхто не бачить, бо та встигла заховатись на люстру.

Філька Руда Миша - Ви чули? Мені наснився стук козячих копит. Та так ніби на яву. Чи то може насправді? Невже та клята Коза Дереза зважилася залізти до мене?

Заєць Панько - Давайте шукати! Може вона десь тут і заховалась.

Конячка № 2 - Аж заіржати хочеться!!! Яка нахаба!

Всі починають шукати. Коза Дереза причаїлася на люстрі і ледве дихає. Зненацька кільце ковбаски і шматочок сиру летять зі столу на люстру. Починають лоскотати Козу Дерезу, яка тримається із останніх сил. І нарешті, не витримавши починає несамовито реготати. Філька Руда Миша, Заєць Панько та Конячка № 2 ошелешені.


Коза Дереза - А я нічого не знаю. Я бігла через місточок ухопила кленовий листочок і до вас потрапила.


Філька Руда Миша - А де ж він твій кленовий листочок? Вже проковтнула? І чого ти на люстру видерлася?

Коза Дереза (облизуючись)- Я видерлася на люстру, бо тут краще і цікавіше з"їдати кленовий листочок. Смакує!

Філька Руда Миша - І моя хата була найближча? Так?

Коза Дереза (ремегнувши) - Ага!

Конячка № 2 - Вона хотіла викрасти твій винахід, Панько! Щоб Філька Руда Миша не полетіла на Марс! Нумо качати палицями люстру!

Взявши палиці всі троє починають качати люстру і тицяти у Козу Дерезу. Коза Дереза відбивається рогами, але нічого не виходить. Падає на підлогу разом із люстрою. Зчиняється страшний розгардіяж. Мекання, писк та іржання чути на увесь ліс. Кільце ковбаски і шматочок сиру падають від утоми у тарілку.

Дія третя

Зв"язана Коза Дереза сидить у кутку нори тихенько посопуючи. Конячка № 2, Філька Руда Миша і Заєць Панько напружено говорять як позбутися Кози. Після інтенсивного сперечання вони вирішують відправити Козу на острів Хонсю, де живе онук куми племінника дядька діда двоюродного брата Зайця Панька. У Конячки № 2 знаходиться старезний пластмасовий ящик, у нього нього садять Козу із кляпом у роті. Віідправляють того ящика поштою.. У норі Фільки лунає телефонний дзвінок. То телефонує Миколка Марсіянин.

Миколка Марсіянин (верещачи) - Фільк-о-о-ооооооо!!! Де тебе носить?!! Твій пришелепкуватий сусід вже змайстрував ракету???

Філька Руда Миша (відповідає лагідним писком) - Так, так. Наш геній уже все зробив. Залишилося тільки знайти гарне місце для старту.

Конячка № 2 - А мене візьмеш????

Філька Руда Миша - Звісно ні, у тебе ж скафандра немає!

Конячка № 2 (радісно примруживши очі) - Якщо проблема тільки в цьому, то у менееееее скафффффанддррр єєєєєєєєєєєєєє! Мені його вислала моя подруга Конячка № 1! Сказала, якщо буде можливість, то прилітай.

Заєць Панько (недовірливо) - Яка така Конячка № 1?! І як вона потрапила на Марс?

Конячка № 2 - Два роки тому, коли Миколка Марсіянин вперше був у нашому лісі, то випивши зайвого забрів до Кози Дерези і там поцупив її!

Розмова продовжуєсться ще кілька хвилин. Кільце ковбаски і шматочок сиру жодного разу не підіймаються з тарілки. У відчинене вікно доноситься запах смаженої квасолі. Уі завмирають внюхуючись у нього. Легенько повіває вітер. Ракету виносять на подвір"я. До самого вечора Філька Руда Миша, Заєць Панько і Конячка № 2 водять хороводи.

Дія четверта

Конячка № 2 і Філька Руда Миша стоять у скафандрах. Заєць Панько проводить останній інструктаж. Усі прощаються. Ракета стартує.

Філька Руда Миша (голосно витягуючи співає) - Зємля в ілюмінаторє, зємля в ілюмінаторє відна.

Конячка № 2 (робить дивакуваті рухи і трохи плаче) - Прощай, старезний лісе! Ти був мені усім! Хто ж тепер буде бігати по тобі і іржати?! Вже ж конячок зовсім не зосталось...

Заєць Панько махає рожевою серветкою. Ракета відлітає. Підійнявшись високо у небо Філька Руда Миша і Конячка № 2 бачать Козу Дерезу, яка шалено запихається тортом. Біля неї сидять Миколка Марсіянин і Конячка № 1. Усі утрьох вони тримають величезний плакат з написом "Повизбируйте усе космічне сміття!" І тут Філька Руда Миша і Конячка № 2 розуміють, що стали космічними сміттярами, і що це все було підстроєно тільки для того щоб зробити із них безкоштовну робочу силу.

Завіса падає і більше не підіймається
Кінець


Автор: alex katsai
Форма твору: Гумор
Опубліковано: 18.03.2010 17:25