chitalnya
прописатися       запам'ятати  
Поезія Проза Різне Аудіо
Автори Форум Рецензії Блоги i фотоальбоми Про проект

О мово рідна! Золота колиско...

[Ірина Овчаренко]  Версія для друку


О мово рідна! Золота колиско мого народу! Скільки віків промайнуло, а ти незмінно стоїш над нами, плекаєш з дитинства, як мати, даєш нам силу і мудрість поколінь. Ти змінюєшся, долаєш перешкоди, осучаснюєшся, та не втрачаєш головної мети – нагадувати нам, українцям, хто ми є, до чого повинні йти і навіщо.
Згадай, мово, скільки ж тобі довелося пережити заборон! Невизнання почалося з того самого моменту, як ти зародилась. Висміювання тебе поляками, литовцями, росіянами. Різні Валуєвські циркуляри, заборони на вживання, викорінення силою. Ох мово, мово,тепер тільки дивуєшся, як ти змогла не зникнути. Ти перемогла, народ твій відстояв тебе! Пам’ятаєш, як за тебе боролися? Війни, бунти, повстання. А як писали?! Майстри…твої діти піднесли тебе на п’єдестал. Згадай хоча б Котляревського! Він перший, хто показав світові, що ти також заслуговуєш поваги і визнання як мова, якою можна не тільки писати, а й примусити плакати, страждати, радіти,що й довів Квітка-Основ’яненко своєю «Марусею». Або ж віднайди на скрижалях своєї пам’яті Максима Рильського і його «Як парость виноградної лози плекайте мову…». Це зразок вірності, поваги і любові до тебе. До тебе вічної, чистої, гарної і прекрасної!
Мово рідна, без тебе ми втратимо свою державність. Саме ти робиш нас винятковими серед усіх народів. І хоч зараз тебе також мордують і принижують, ти вистоїш і засяєш ще ясніше, мов найкоштовніший камінь простого народу!Форма твору: Стаття
Рейтинг роботи: 10
Кількість рецензій: 2
Кількість переглядів: 2680
Опубліковано: 22.02.2011 17:50

© Copyright: Ірина Овчаренко 
Рецензії


Божена Весьлюд   [varvara]   Додано 23.03.2011 в 18:28   Рецензія: позитивна

Проймає до глибин душі. Гарно і патріотично.

 
Микола Соломаха   [dancer1994]   Додано 25.02.2011 в 23:05   Рецензія: позитивна

Рядки про рідну мову це завжди великий +!
Адже ми українці і повинні бути горді за свою мову....берегти її розвивати,а не принижувати..
Дуже цікава стаття дякую вам!

 
Ірина Овчаренко   Додано 22.03.2011 в 17:56

Дякую! я з Вами згодна...ми зараз не розуміємо того, що українська мова - це не говірка російської чи польської. це окрема, цілком установлена мова, так як і німецька чи англійська.. Спасибі! 

 

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи