http://www.chitalnya.ru/

Новорічна ніч

Новий рік! Веселе свято з Шампанським, салатом олівє, цукерками, мандаринками! Яка дитина не чекає на подарунки Діда Мороза? Чи є такі?!!

Місяць виглянув з-за хмари
В новорічну ніч ласкаву,
Скрізь розкидав срібні чари
До веселих свят на славу.

Дід Мороз упрів добряче,
Щось розносив під ялинку…
Тільки в це кубло собаче
Не заглянув на хвилинку.

Звісно, будка, а не хата,
В темнім куті майоріла.
В холод мама волохата
Людське тут дитятко гріла.

Хліба мерзлого скоринку
Вогким носом підіпхнула,
Про цукерку й мандаринку
Навіть думка не майнула.

Нічка зорями яснилась,
Сни снувала між думками,
А дитяті мама снилась
Упереміш з дрижаками.

У собачих теплих чарах
Рилось в устілку благеньку,
Місяць вгледіло у хмарах
І завило потихеньку…
___________
Щоб довідатись про дітей мауглі, не обов‘язково звертатися до казок Кіплінга. Ось тільки декілька фактів з життя України та сусідньої Росії. Скільки років пережила кожна дитина без новорічних подарунків? Чи чекатиме вона їх надалі?
Оксану Малую, що жила в собачій будці, у 1992 році привезли в Одеський інтернат для дітей з дефектами розвитку. У медичній картці значилося, що це дівчинка восьми років. Вона ходила на чотирьох, легко встрибували на ліжко і на стіл, нікого до себе не підпускала, скалила зуби й гарчала. Словами користувалася неохоче, але чужу мову розуміла.
У липні 2004 року в Змеїногорском районі Алтайського краю (Сибір) був виявлений семирічний хлопчик, якого виростила собака. У своїй поведінці хлопчик копіював звички тварин: пересувався на чотирьох, кусався, а подану йому їжу спочатку обнюхував.
У 2004 року в ЗМІ вийшло декілька матеріалів про Наташу Нефеденкову. 14-річну дівчину знайшли в тісній клітці. У загоні для худоби Наташа могла тільки стояти або лежати. Вона не вміла говорити, тільки мукала. Батьки пояснили: вони помістили Наташу в клітку, щоб не заважала під ногами.
У лютому 2009 року інспектори у справах неповнолітніх в одному з будинків в Ленінському районі Уфи виявили трирічну Мадіну, яка їла і спала разом з собаками.
……….


Автор: Тетяна Чорновіл
Рубрика твору: Драми у віршах
Опубліковано: 20.12.2012 17:28