http://www.chitalnya.ru/

Про Нью-Йорк, НЛО та постмодерн панківської субкультури

Я точно знаю, что посмотрю как-нибудь в зеркало и ничего там не увижу
«0. Ъ и Э: как Энди становится Уорхолом» Е.Уорхол


«Рідке небо»
LIQUID SKY
Нью-Йорк, 1982
Режисер: Слава Цукерман


Чи вірите Ви в НЛО? Чи можете Ви повірити в те, що НЛО вживає героїн та знищує людей під час оргазму? Якщо Ви кажете тверде «ні» на два запитання, то Вам слід подивитися фільм «Liquid sky» («Рідке небо») Слави Цукермана і можливо Ваша думка трохи зміниться.
Вечір, четвер, кіноклуб видавництва «Смолоскип» і збочене кіно. Нестандарт. Такого не покажуть в кінотеатрах. А в Америці цей фільм знімав касові збори у 80-ті. Один кінотеатр так і назвали «Liquid sky», на честь фільму. Не думаю, що в нашій країні цензура пропустила б щось подібне на екрани.
Головних героїв, чи умовно головних, чоловіка та жінку грала одна актриса. Досить цікавий підхід, особливо, коли в кінці фільму вона робить йому мінет, а той розчиняється в повітрі.
Фільм провокаційний. В ньому багато наркотиків, матюків та незрозумілого сексу. Всі, хто отримує оргазм, приречені на смерть. Як Вам цей сюжет? Головним героєм, все ж таки було НЛО. Воно згори керувало цим божевільним виявом свавілля молодих американців. Воно покорило серце «chicken-woman» (худорлявої білявки-моделі), яка за натурою була наївною та беззахисною і чекала свого принца, яким виявилося НЛО. Взагалі в цьому фільмі всі чогось очікували – хто принца, хто чергової дози, хто розкриття нової теорії про НЛО. Але майже всі вони втратили жагу до життя, цінності та принципи. Таке враження, ніби вони хотіли спробувати все, зруйнувати всі стереотипи та довести самому собі, що я можу більше.
«Нью-Йорк – місто контрастів»…. Дискотеки, марихуана, таблетки, химерний театр, в якому грають актори без статі. Бажання вже немає. Потягу майже не існує. Світ на хвилину зупиняється, розчиняється в ультрафіолеті, і знову продовжує божевільно бігти вперед. Лексикон молодих героїв обмежений лише двома словами та їхніми похідними – «fuck» та «shit». Стираючи будь-які рамки культури, герої перетворюються на субкультуру, на клан, який затягує в свої тенета все більше і більше людей, починаючи від професора, який помер в обіймах красуні та ледь не був посмертно зґвалтованим її подружкою та закінчуючи молодою єврейкою, яка частувала вченого-німця креветками та хотіла оргазму. Сюжет роздрібнений на кавалки та все одно можна ідентифікувати загальну картину. Всіх поєднують наркотики та жага до експериментів.
Демократичне суспільство дає свободу вибору, але не розв’язує всіх проблем, які виникають як перенасичення цією свободою, як побічний ефект свободи. Герої хотіли поїхати в Берлін, втекти у невідоме, але так і не втекли. Їм заважало НЛО або надлишок свободи. Рідке небо розчинялося в димному повітрі Нью-Йорка та використовувало своїх героїв в якості нічної розваги.
Кожен має право на самовираження та самореалізацію. Можна брати від життя все, а можна і не брати. Право вибору завжди залишається за Вами.

Користувалася матеріалами singing_foot та власними враженнями.


Автор: Tinatina
Форма твору: Стаття
Опубліковано: 17.12.2008 11:04