chitalnya
прописатися       запам'ятати  
Поезія Проза Різне Аудіо
Автори Форум Рецензії Блоги i фотоальбоми Про проект

Де живе національна ідея?

[Микола СНАГОВСЬКИЙ]  Версія для друку


Майже сторічний дід Кость махнув ковінькою на курей...
-- Оце, дорогенький онучку... А ти хто?..
-- Та отой, хто мешкав за дві хати праворуч від вашої, книги у вас часто брав...
-- ... Та підклеював? Прошивав? Підмальовував?..
-- Було діло.
-- Та киш, окоянні!.. Кхе!.. Це... Той... Як його?..
Видно було, що дідусь мнеться з думками, не визначиться з чого почати, що для нього не властиво.
-- На тобі яблучок, грушок!..
-- Дякую, дідусю!
-- Та чого ти там розхрюкалася, Білявко! Випущу тебе, так ти ж залізеш до городу, потолочиш там усе... А як сусідонька Леся там, у вашому місті? Верещить?
Про Лесю дідусь Кость жартує, говорячи «верещить».
-- «Верещить», дідусю, «верещить», «доверещалася» не тільки на всю Україну, а й до Європи. Днів як з десять тому з успіхом виступила в Італії...
-- Ану, погони оту зозулясту геть подалі... Кхе!..
Махнув укотре ковінькою та зачепив рукою кулькову ручку, що була зачеплена до кишені. Ручка впала. Я підняв. Нова, ефектна, подарункова, з логотипом відомого телеканалу.
-- О! А я все норовився, як його тобі сказати. Ось тепер. Приїздили до мене журналісти – і фотографували, і знімали, і писали, і розпитували... Ну спочатку все – нічого. Але, коли, раптом, поцікавилися, що таке національна ідея, я через недолугість та банальність запитання розсипав зібрані з дерев для них гостинці. Ну прибулі їх самі позбирали. А, прощаючись, оцю ручку подарували. Ага... Ой, який гарний котик, мишку мені показуєш! Молодець! Грайся! Грайся... Ага... Розсипав... Бо це ж треба було їм утнути: на вашу – тобто мою! – думку, в чому полягає національна ідея, або що таке національна ідея? Для мене таке запитання – шок! Я так їм і сказав, певно зіпсувавши їм камеру та записи у блокнотах. Я обурився: як, ви не відаєте, що таке національна ідея?!. Їздете світ за очі, щоби дізнатися про неї? Чи ви – провокатори? Та ні, мовляв, дідусю, нам сюжет відзняти треба, ми – не провокатори, ми – серйозно... Шкода їх стало. Ех ви, звертаюсь до них, дивіться: бачите яблуні, груші, сливи, вишні, город зо всякою всячиною, оцей двір, побілену хату, по сусідству – будинки цегляні, он того кота – наш з бабою, -- затятого ворога мишей, чуєте – голос хрюшки у хліві, а ще – о, доречно! – диринчання тракторця, що вулицею повз проїхав, а ще – прислухайтесь – гудіння трансформатора на околиці села... Чуєте? То доять корівок... А ще – чуєте? – кумкання жаб... Чи вам це не по нутру – така «поезія»? Маю приклади для вас: наша Люса, сусідська дівчина, стала відомою оперною співачкою. А Павлик, ну той, якого недоростком дражнили, -- відомим наїздником верхових коней. А Непришийіванурозум, як прозвали у школі Івана Лущенка, який бешкетував і вчився погано, став – уявіть собі! – успішним підприємцем, причому тут, не покинувши батьківський дім... Оце все і є національною ідеєю! – сказав я їм. А ви її шукаєте!.. Живіть у ній! Жи-и-віть! Дивіться на неї! Дихайте нею! Купайтесь у ній! Співайте про неї! Тіштесь нею! Розмовляйте з нею! Підтримуйте її оптимізмом, працьовитістю! Гоніть від неї журбу й чвари! Любіть її! А дівчат або чоловіків – кохайте! – вони теж національна ідея!.. Я точно телевізійникам сюжет зіпсував. А, може, й ні. Ти, часом, його не бачив?!.
Жанр твору: Публіцистика
Форма произведения: Мініатюра
Рейтинг роботи: 5
Кількість рецензій: 1
Кількість переглядів: 385
Опубліковано: 22.05.2015 09:57

© Copyright: Микола СНАГОВСЬКИЙ 
Рецензії


Света Лана   [SvetLana]   Додано 30.06.2016 в 00:11   Рецензія: позитивна

Точно так і треба жити і радіти такій національною ідеєю, як у цього діда. І не потрібна нам війна зі Сходом.

А той прочитала тут. І яка тут національна ідея, коли наші хлопці гинуть.

Прочитала тут http://qkempek.livejournal.com/1284201.html про втрати наших бійців під час АТО. І жахнулася. А адже в газетах нам не пишуть і не говорять про це. Прочитайте самі і передайте іншим. Нехай всі знають, що війна нам не потрібна. Не потрібно щоб гинули наші молоді хлопці.


http://qkempek.livejournal.com/1284201.html

ОБЩИЕ ПОТЕРИ В УКРАИНСКИХ ВОЙСКАХ В ЮГО-ВОСТОЧНОЙ УКРАИНЕ (ДОНБАСС, ЛУГАНСК, ХАРЬКОВ, ОДЕССА И ДР.) С 3 АПРЕЛЯ 2014 ГОДА - ПО 20 ОКТЯБРЯ 2015 ГОДА.

УНИЧТОЖЕННЫЙ Л/С ВСУ, МВД, СБУ И ДР ФОРМИРОВАНИЙ УКРАИНЫ В
ПЕРИОД КАРАТЕЛЬНЫХ ДЕЙСТВИЙ ЮГО-ВОСТОКЕ
ОБЩЕЕ ЧИСЛО УБИТЫХ:
Около 34 9508 военнослужащих, в т. ч. членов военных и военизированных подразделений украинских силовиков по н.в. (без учета наемников иностран. военнослужащих и советников). Из них:
- около 5 783 боевиков «Правого сектора», в основном вошедших в состав Национальной гвардии, а также 30 наемников из специальных батальонов «Днепр» и «Азов», "АЙДАР" и других НВФ Ураины, по оперативным данным трупы вывозились в Днепропетровск и уничтожались в местном крематории, или закапывались на месте расстрела и числятся как без вести пропавшие,
- около 19 756 военнослужащих Украинской армии (в основном из 25 десантной Днепропетровской бригады и 95 аэромобильной Житомирской бригады, 24-й моторизованной бригады из Львовской области, 79 аэромобильной бригады, 51 механизированной бригады, 24-я механизированной бригады из Яворова, 72-я отдельной мехбригады из Белой Церкви, Кременчугской бригады ГУР МО и других подразделений украинской армии, в основном из мест дислокаций с Западной Украины),
- около 5 993 сотрудников МВД, из числа т. н. "нацгвардии",
- около 381 сотрудников СБУ Украины,
Госпогранслужба Украины –25 3 человек,
- другие категории вооруженных формирований Украины - 2 791 чел.
ИНОСТРАННЫХ НАЕМНИКОВ И СОВЕТНИКОВ
- 88 сотрудников ЦРУ, ФБР, спецназ РУМО США,
- иностранных наемников - 1049 человек из числа польской ЧВК «ASBS Othago» (139 человек с 22.04 по 13.07 14 г.), американских ЧВК Асаdemi (до 2009 года была известна как Blackwater) и ее «дочки» Greystone Limited ЧВК (125 человек с 22.04. по 13.07 14 г.) , из Канады, Германии, Великобритании, Литвы, Эстонии, Италии, Швеции, Турция, Чехия, Финляндии, африканских и арабских и др. стран.
Только с 22 апреля по 13 июля 2014 года общие потери иностранцев в Донбассе составили 330 человек. В частности, польская ЧВК «ASBS Othago» потеряла 139 человек, американская ЧВК «Асаdemi» (до 2009 года была известна как Blackwater) – 125 человек.
РАНЕНЫ :
55 908 человек, в т.ч. из ВСУ, МВД, нацгвардии, тербатальонов, батальонов "правого сектора, ГПС, милиции.
ВЗЯТЫ В ПЛЕН, ДЕЗЕРТИРОВАЛИ ИЛИ БЕЗ ВЕСТИ ПРОПАЛИ:
(Также см. Сводку без вести, ниже)
Сотрудников СБУ - 524 чел.
Нацгвардии - 2015 чел (всего с июля 2014 года)
Военнослужащих - 3562 чел. (всего с июля 2014 года)
Иностранных наемников - 549 чел.
других категорий - 1366 чел.

 

 

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи