chitalnya
прописатися       запам'ятати  
Поезія Проза Різне Аудіо
Автори Форум Рецензії Блоги i фотоальбоми Про проект

Іванова криниця

[Іванна Байда]  Версія для друку


Над річкою – верби. Над вербами – вогняне сонце пече. А в поля – дорога стелиться, курявою вкрита. Іду босими ногами по шляху. Тепло ногам. Тонуть вони у порохняві років, що пластами лягала на шлях ще з діда-прадіда.
Аж онде серед поля бачу криницю. Стара, з перекошеною цямриною. Скільки над нею дощів осінніх плакало, скільки вітрів розбивали кулаки об давній зруб, а стоїть ще й до нині, тішить перехожих холодною, аж до скрипу в зубах, водою. І смачнющою ж. Не витримую спеки, підхожу ближче. Тут і кухлик хтось почепив на шнурку, мовляв, пийте на здоров’я.
Роблю декілька ковтків. Приємна прохолода змочує пересохле горло.
Хто ж тебе викопав тут, посеред поля, живице?
Згадую, як ще прадід розказував, що жив колись на селі пан. Усі його боялися, бо злющий був дуже. Поля, аж ген, де сягає око, йому належали. Гнав у поле селян, як собак. Жара стояла невимовна, а посеред лану ні краплинки води немає.
Був тоді один селянин, Іваном звали. Поважали його, любили. Вирішив він для людей викопати криницю, а що не було часу – працював ночами.
Чи багато з тих пір води в море стекло, ніхто не знає. Нема уже на селі панів. Минулося-забулося. А криничка стоїть у полі і досі.
Смачно прицмокую, втираю губи. Спасибі тобі, Іване.
І далі веде мене польова дорога поміж достиглими житами кудись туди, де далекі верби торкають головами очіпки хмар, а гаряче повітря дрижить на сонці, мов бурхливі морські хвилі. Залишаю позаду себе свіжу прохолоду Іванової криниці.Форма твору: Мініатюра
Рейтинг роботи: 5
Кількість рецензій: 1
Кількість переглядів: 305
Опубліковано: 17.11.2015 11:17

© Copyright: Іванна Байда 
Рецензії


Тетяна Чорновіл   [TETYANCH]   Додано 19.11.2015 в 17:43   Рецензія: позитивна

Цікава чи то легенда, чи бувальщина.
Ви дуже тепло її описали!

 
Іванна Байда   Додано 22.11.2015 в 13:18

Дякую. 

 

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи