chitalnya
прописатися       запам'ятати  
Поезія Проза Різне Аудіо
Автори Форум Рецензії Блоги i фотоальбоми Про проект

Епос економiки

[Света Лана]  Версія для друку


Свіже ОГЛЯД ОСНОВНИХ ПОКАЗНИКІВ УКРАЇНСЬКОЇ ЕКОНОМІКИ

Поки дебіли продовжують кричати «Слава Україні!», А пропагандисти запевняти, що все добре, економісти перебувають у вже звичному тихому жаху. Більшість вже зневірилися достукатися до того місця, де у нормальних людей розташовується мозок.
Свіжий огляд основних показників української економіки

 
Я ж, за звичкою, перерахую ряд простих фактів, які є у відкритому доступі.

Почнемо з банків, як «кровоносної системи» економіки. За півроку 2016 року банківська система України зазнала 9,2 мільярда збитків. Це менше, ніж за аналогічний період 2015 року, але зовсім не означає нормалізації ситуації. Просто за минулий рік близько 80 банків розорилося і закрилося (або була закрита НБУ), і банківська система в цілому стала істотно менше (зокрема, сукупний операційний дохід банків впав на 13%, незважаючи на шалену торішню інфляцію в 46-48%) .

Промислове виробництво в червні впало на 3,4% в порівнянні з минулим роком (який, як всі пам'ятають, уже був провальним). Втім, люди на місцях дуже сильно дивуються - як вони примудряються малювати хоч якісь показники, якщо в реальності в регіонах майже нічого не працює?
При цьому потрібно враховувати, що офіційна статистика хитрує і порівнює показники в гривнях, а не в доларах або, як варіант, не враховуючи ІПС (тобто їх формальні показники абияк частково рятує інфляція).

Що стосується ЖКГ, то там все прогнозовано рухається до колапсу. Сумарні рахунки за ЖКГ для українців на 1 липня склали 35,57 мільярда гривень. Для порівняння, цей показник на 1 липня 2015 року було 2,9 мільярда гривень, тобто за рік виріс більш ніж в 12 разів.
При цьому середній розмір субсидії по ЖКГ в червні 2015 року було 205 гривень, а до червня 2016 року зріс всього до 217 гривень. Надбавка в 12 гривень при зростанні тарифів в кілька разів - це просто відверте знущання.

У той же час при тому, що формально субсидії нараховуються кільком мільйонам людей, ці рахунки державою не оплачуються. В результаті заборгованість держави перед комунальниками становить на сьогодні понад 25 мільярдів.
Таким нехитрим чином уряд (якщо його можна так назвати) вдає, що справи НАК «Нафтогаз» йдуть непогано, а насправді вони вийняли дірку з однієї кишені і переклали її в інший. Тобто в державний бюджет (попутно збагативши власників обленерго і облгазів).

Ще одна дірка, яку переклали на бюджет - це дефіцит Пенсійного фонду України, який за визнанням Андрія Реви перевищує 145 мільярдів гривень.
Складаємо три дірки разом, отримуємо, кхм, як би це м'якше ... приблизну величину майбутньої катастрофи.

Картина буде неповною, якщо залишити поза увагою МВФ. З цієї лінії у нас три новини.
1. Лише 18 липня Насалик заявив, що транш кредиту може бути отриманий в серпні, як уже 20 липня виявляється, що в графіку засідань правління МВФ питання України до початку осені розглядати ніхто не збирається. Тобто навіть обговорювати нічого не будуть.
2. МВФ звинуватив Київ у випуску фіктивних цінних паперів.
3. Керівництво МВФ заявило, що без виплати Росії боргу в 3 мільярди отримання нових кредитів буде «злегка утруднене».
Тобто, в перекладі на російську мову «закордон не допоможе». Дурних свідомих дурників, які думали, що за зраду російських їх будуть вічно годувати і введуть в «еуропейскій рай», поматросили і кинули.

Чекаю чергових офігенна оповідань сидять на мамкін шиях малолітніх «патріотів» на тему «Як добре жити на Україні» ...

Олександр Роджерс

https://cont.ws/post/326158Форма твору: Епос
Рейтинг роботи: 0
Кількість рецензій: 0
Кількість переглядів: 329
Опубліковано: 24.07.2016 21:55

© Copyright: Света Лана 

 

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи