chitalnya
прописатися       запам'ятати  
Поезія Проза Різне Аудіо
Автори Форум Рецензії Блоги i фотоальбоми Про проект

УКРАЇНА ВІДКРИВАЄ ЗАХІДНИЙ ФРОНТ

[Света Лана]  Версія для друку


УКРАЇНА ВІДКРИВАЄ ЗАХІДНИЙ ФРОНТ.

Вчора поляки - жителі прикордонних з Україною територій звернулися з колективним листом до міністра юстиції Польщі, генпрокурору, директору польського Інституту національної пам'яті з вимогою перешкодити поширенню злочинної і тоталітарної ідеології бандерівців і їх символіки. Автори вимагають залучати українських націоналістів до кримінальної відповідальності.

Україна відкриває західний фронт.

На думку авторів звернення, резолюція Сейму про визнання Волинської різанини геноцидом - це лише початок процесу відновлення справедливості за допомогою правосуддя. Необхідно вжити заходів щодо виявлення та покарання тих злочинців-бандерівців, які з тих чи інших причин уникли покарання, перебуваючи на території Польщі. Також пропонується визнати незаконною діяльність і ідеологію таких організацій, як УПА, ОУН, Поліська Січ, Легіон Українських Січових Стрільців, Український Легіон Самооборони, Чотирнадцята гренадерська дивізія Ваффен-СС.

Фактично, поляки хочуть поставити поза законом все, що дорого нинішньої української влади.

З того дня, як польський Сейм назвав геноцидом Волинську різанину, на Україні вирують пристрасті. Поки політики, вчені, журналісти, блогери сперечаються, як потрібно відповідати на ворожу витівку, дзеркально або ассімітрічность, Порошенко про всяк випадок в той же день ще раз вибачився за злочини бандерівців. Але громадська дискусія не вщухає - навпаки, наростає з кожним днем.

Треба сказати, Україна опинилася в дуже двозначному становищі. Перш за все тому, що в гонитві за національною ідентичністю вибрала собі в герої персонажів, яких найближчі сусіди неньки вважають військовими злочинцями. Причому, галицькі націоналісти, а також їхні духовні окормітелі - священики Української греко-католицької церкви від своїх символів - Бандери і Шухевича не відмовляться ніколи.

У жителів решти України ці «герої» не викликають наснаги, але чинити опір натиску галичан, які влаштувалися у владних кабінетах, сьогодні небезпечно. Крім того, вважається, що велика українська діаспора, яка живе в Канаді і США, в стані фінансово допомогти ненька або хоча б вплинути на тих, хто приймає рішення про фінансування. А діаспора - це, в основному, нащадки бандерівців, які втекли в Америку після програної війни.

Тому найближчим часом пам'ятники Бандері, швидше за все, з'являться не тільки в Києві, а й в Одесі, і в Харкові. Навіть незважаючи на усвідомлення того, що ідоли можуть остаточно зіпсувати відносини з Польщею.

Український Інститут національної пам'яті трактує ті трагічні події як українсько-польську війну 1942 - 1947 рр. Вбиваючи двох зайців - по-перше, позначаючи себе як суб'єкт міжнародних відносин (держава була настільки незалежною, що навіть під час війни вступила!), По-друге, бандерівці, раз вони були стороною військового конфлікту, нікого не могли геноциду за визначенням. Чи не вважає же Росія геноцидом німців знищення ворогів у Великій Вітчизняній війні.

Власне, саме проти цієї лукавої трактування подій на Волині та направлено постанову польського Сейму.

Ну і поява в Києві проспекту Степана Бандери, я думаю, додало рішучості скласти документ саме з такими суворими формулюваннями. У Польщі при владі теж зараз націоналісти, ось вони і вирішують свої проблеми. Втім, суспільство не заперечує - пам'ять про Волинську різанину - це частина польської історичної пам'яті, нічого не поробиш. Тому за резолюцію проголосували 432 депутати, 10 утрималися. Проти не було жодного.

Досить кумедно спостерігати, як свідомі українці ображаються на поляків, яких вони зовсім недавно вважали своїми найнадійнішими друзями. Поки бандерівці героїчно билися з Росією, з боку жаданої Європи віроломно напала Польща. Схоже, Україна пора відкривати західний фронт - захищати від колишніх господарів Східні Креси.

Павло Шіпілін

джерело →Форма твору: Історія
Рейтинг роботи: 0
Кількість рецензій: 0
Кількість переглядів: 385
Опубліковано: 27.07.2016 20:50

© Copyright: Света Лана 

 

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи